Рей Бредбері: Мене виростили бібліотеки. Я не вірю у коледжі та університети. Я вірю у бібліотеки, бо більшість студентів не мають достатньо грошей [на освіту]. Коли я завершив школу, тривала Депресія й грошей не було. Я не міг відвідувати коледж, а тому проводив у бібліотеці три дні щотижня впродовж 10 років

Одне з найважливіших завдань сучасної школи – дати кожному учневі необхідний рівень наукових знань , залучити до багатства української та світової культури.Творчий підхід школярів до навчання , рівень їх знань у різних сферах науки,техніки,культури великою мірою залежить від розвитку пізнавальних інтересів,самостійності мислення,прагнення до самоосвіти.Тому найважливішу роль у формуванні цих якостей має саме книга. На уроках діти отримують навички та знання, а книга допомагає розширити їх кругозір додатковою інформацією. Тому для досягнення цієї мети завдання бібліотекаря навчити учнів ефективно та з легкістю працювати з нею.Тоді книга розкриє все своє багатство,всю чарівність різних наук, літератури, мистецтва,допоможе загартувати характер, виховати почуття, навчить великого мистецтва бути – Людиною.

/Files/images/IMG_2687.JPG

Наш бібліотечний фонд складає 4510 примірників художньої літератури, 5925-підручників, 500 примірників подарункової літератури, а також фонд видавництв: це пізнавальні та творчі журнали.

/Files/images/IMG_2656.jpg

Традиційними методами роботи стали такі заходи:

-оновлення кожного місяця шкільного бібліотечного вісника,який знайомить дітей з видатними подіями України та світу;

-Регулярні книжкові виставки «Визволення Києва», «Наша мова солов`їна», «Герої не вмирають» та ін..

-тематичні стенди : «Козацькому роду нема переводу», «Навіки в серці», «Рідна мова»;

-бібліотечні уроки : «Україна-єдина країна» (Небесна сотня), «Пам`ять голоду – пам`ять серця” (голодомор) , «Україна понад усе»(Збройні сили України)…

-бібліотечні перерви:світ через книгу,обговорення з учнями про нові надходження додаткового навчального матеріалу,займаємось самостійною творчістю по журналам,літературна подорож по казковим пазлам.

Цікавими стали проведення тематичних тижнів та акці. Цеі «Українські традиції», «Тиждень пам`яті» або «Тиждень рідної мови»…Для зацікавлення дітей в цьому році ми почали об`єднувати різні форми роботи.Так , наприклад, укоридорі одночасно виставляється тематичний стенд, підбірка літератури та експозиції дитячих робіт. На уроках мужності ,бібліотечних тематичних уроках ми використовуємо комп`ютерні технології.

Продуктивнішою стала робота з батьками , які активніше почали приймати участь у житті не тільки школи , а й бібліотеки. Деякі батьки почали її відвідувати разом з дітьми.

/Files/images/IMG_2686.JPG

Для зацікавленості учнів приймати активну участь у житті бібліотеки ми використовуємо такі заохочення: це наклейки на учнівські формуляри та щоденники; сувеніри –листівки з висловленнями видатних письменників про книгу; листи –відзнаки для класів…

Ми завжди раді приймати у себе як учнів , так і їх батьків. Ласкаво просимо!

/Files/images/IMG_2652.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 590